Alman Kozmetik Markaları 2022

alman kozmetik markaları

Almanlar taze ve esnek ciltleriyle tanınırlar. Bu genelde genetik özellikleri ile alakalı olduğu söylenir, fakat işin sırrı sadece genetik özellikleri ile alakalı değil. Almanlar vücutlarına ve ciltlerine özen göstermek için özel önlemler alırlar. Köklü Alman kozmetik markaları sayesinde Almanların cildinin zarafetini korumaları daha kolay hale geliyor.

Almanya’da yapılan her şey genellikle çokkaliteli olarak kabul edilir. Ürün yelpazesi geniştir, ancak Alman arabalarından biralarına, paslanmaz çelik tabaklara ve tencere setlerine kadar.

Pek çok Almanın sigara içmesine rağmen ciltlerinin gösterişinin kaynağını gelin birlikte inceleyelim.

Sayfa İçeriği

Alman Kozmetik Markaları – Cilt Bakım

Nivea

Nivea cilt ve vücut bakımında uzmanlaşmış bir Alman kişisel bakım markasıdır. Hamburg merkezli Beiersdorf Global AG şirketine aittir. Şirket, 28 Mart 1882’de Paul Carl Beiersdorf tarafından kuruldu. 1890’da Oscar Troplowitz’e satıldı. Beiersdorf’un ortağı Dr Paul Gerson Unna ve Alman kimyager Isaac Lifschütz ile birlikte çalışan Troplowitz, yeni bir cilt bakım kremi geliştirdi. Nivea, “kar beyazı” anlamına gelen Latince niveus, nivea, niveum sıfatından gelir.

1930’larda Beiersdorf, bronzlaşma yağları, tıraş kremleri, şampuan, yüz temizleyici ve tonerler gibi çeşitli ürünler üretti. İkinci Dünya Savaşı’nda “NIVEA” markası birçok ülkede kamulaştırıldı. Savaştan sonra, Beiersdorf hakları geri aldı. 1980’lerde NIVEA markası daha geniş bir küresel pazara yayıldı.

Nivea’dan bahsetmeden Alman güzelliğinden söz edemeyiz. Bu ikonik kozmetik markası nesiller boyunca severek kullanıldı. Muhtemelen büyükannenizin çantasında klasik mavi Nivea kremi bir çoğumuz görmüşüzdür. Eh, bu güzellik ürünü bugün hala dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından kullanılıyor. Diğer versiyonlardan daha yoğun, bir kıvama sahip orijinal Alman formülasyonunu kullanıyoruz. Bu kış soğuk ve buzlu rüzgarlara maruz kaldıktan sonra ellerinizi korumak için kullanabilirsiniz.

Dr Hauschka

Orijinal doğal cilt bakım markaları arasında tanınan Alman markası Dr Hauschka, en popüler Alman güzellik markalarından biridir ve ülke çapında neredeyse tüm eczanelerde ve güzellik mağazalarında satılmaktadır. Türkiye distribütörlüğü de bulunmaktadır ve ülkemizde de satın alabilirsiniz. Organik tarıma ve botaniğin gücüne inanan Dr Hauschka, tamamı %100 doğal, biyodinamik ve sertifikalı organik içeriklerden oluşan eksiksiz bir cilt bakımı yelpazesi sunar. Güzelliğe bütünsel ve organik yaklaşımı, birçok güzellik uzmanının güzellik kataloğunda en az bir ürüne sahip olmasıyla etiketi kült statüsüne yükselmiştir. Rose Gündüz Kremi, markanın en popüler ürünlerinden biri; gül yaprakları ve kuşburnu özlerinden yapılmış, besleyici ve koruyucu özellikleri ile klasik bir favoridir.

Weleda

Weleda, 1921’de Münih’ten bir kimyager ve eczacı tarafından ortaklaşa kuruldu ve yaklaşık 100 yıl sonra, insanları sağlığı koruma ve iyileştirmede desteklemeyi amaçlayan bütünsel doğal kozmetikler yaratma konusundaki orijinal fikrinw sadık kalarak yoluna devam ediyor. Sağlıklı yaşamı teşvik etme arayışındaki Weleda, vücudun kendi iyileşme süreçlerini desteklemek için doğal maddeler kullanmakta. Her ürün yelpazesi, belirli cilt tipleri göz önünde bulundurularak özenle seçilir. Weleda’nın ürün yelpazesi, kullanılan bitkilerin belirli terapötik niteliklerinden yararlanan benzersiz bir “bitki felsefesi” kullanarak, her bireyin cildini desteklemek için süper beslenme rejimlerine dayanmaktadır.

Weleda’nın geniş ürün yelpazesi arasında 1926 yılında piyasaya sürülen Weleda Skin Food, güzellik endüstrisinde kült bir ürün haline geldi. Zenginleştirici balsam, balmumu ve papatya, hercai menekşe ve aynısefa özleri ile yapılır ve kuru ve donuk cilde parlaklığı geri kazandırır.

Sans Soucis

1939 yılında şirket kurucusu Walter Friedmann, kendi özel laboratuvarında ilk renkli kozmetik ürünleri geliştiriyor. Ardından 1950 yılında ilk cilt sağlığı ürünleri üretilmeye başlanıyor.

75 yıldır SANS SOUCIS, Baden-Baden’de kalite, verimlilik ve cilt toleransı açısından büyük bir tutkuyla ve en yüksek taleple geliştirilen ve üretilen yenilikçi güzellik ürünlerinin üretmeye devam ediyor.

O zamandan beri, tüm ürünler Baden-Baden’den gelen mineral açısından zengin kaplıca suyu kullanarak yapılmaktadır. Cildin metabolizmasını uyarır, sağlığını iyileştirir ve yalnızca SANS SOUCIS ürünlerinde kullanılır. Anti aging kremleri meşhurdur. Ülkemizde çeşitli satış kanallarında ürünlerini bulabilirsiniz.

Dr Barbara Sturm

Alman moleküler kozmetik bilimcisi Dr Barbara Sturm, cilt yaşlanması konusundaki olağanüstü bilgisi sayesinde endüstrinin gözdesi haline geldi. Eski ortopedi cerrahı olan kozmetik doktoru, müşterileri olarak Kim Kardashian ve Cher gibi kadınları göstererek bir cilt kurtarıcısı olarak karşılandı. Düsseldorf’taki kliniği cerrahi olmayan tedavilerde kullanmaya başladı ve ünlü “vampir yüz bakımı” dahil olmak üzere estetik kırışıklık önleyici tedaviler için önde gelen merkezlerden biri haline geldi. Bu etkileyici hizmetlerin yanı sıra, Barbara Sturm uzmanlığını, çığır açan hücre yenileyici formüllerden oluşan kendi adını taşıyan bir cilt bakım serisi oluşturmak için kullandı. En çok satan ürünlerinden bazıları, anında yoğun nemlendirme sağlayan ve zamanla kullanıldığında dehidrasyonun neden olduğu kırışıklıkların oluşumunu önlemede etkili bir yol sağlayan Hyaluronik Serum‘udur.

Farina 1709

Dünyanın en eski kozmetik markalarından biri olan Farina’nın ana ürünü, diğerlerinin adını aldığı Köln’den gelen orijinal kolonyadır. Şimdi ürün öncelikle bir koku olarak kullanılsa da, daha önceki enkarnasyonlarında müşteriler veba ve diğer her türlü rahatsızlığa karşı koruma olarak kolonya satın alıyorlardı. İksir, bergamot ve kehribar grisi gibi geleneksel malzemelerden yapılmıştır ve buna değer, modern kokulardan önemli ölçüde daha iyi kokar.

Royal Fern

Alman Kozmetik Markaları : Royal Fern

Yaşlanma karşıtı (anti aging), güzellik endüstrisindeki en önemli cilt bakım ürünlerinden biridir. Royal Fern, kimyagerler ve bilim adamlarından oluşan bir ekiple birlikte eğrelti otunun yaşlanma karşıtı özelliklerini araştıran, uluslararası alanda aranan bir yaşlanma karşıtı uzman olan ünlü Alman dermatolog Dr Timm Golüke tarafından geliştirilmiştir. Araştırması sayesinde, eğrelti otu özlerinin yaşlanma belirtileri üzerinde olumlu etkisi olan değerli maddeler içerdiğini gösterdi. Royal Fern cilt bakım serisi, Phytoactive Cleansing Balm ve Phytoactive Anti-aging Cream’den en çok satan Phytoactive Anti-aging Serum’a kadar çeşitli ürünlerle her daim yeşil olana saygılarını sunar. Cildi dış etkenlere, çevresel etkilere ve strese karşı korumak için tasarlanan serum, içerdiği antioksidanlar ve değerli bitki özleri sayesinde endüstri uzmanlarının gözdesi haline geldi.

Less

Minimal ürünlerle maksimum fayda, Alman cilt bakım markası Less’in ardındaki değerdir. Less’te cilt yaşlanmasına katkıda bulunan ana faktörün güzellik ürünlerinin aşırı kullanımı olduğuna inanıyorlar ve marka, müşterilerinin cilt bakımını görme ve kullanma şeklini yeniden düşünmelerini istiyor. Adı gereği daha az, doğası gereği daha az: Yenilikçi cilt bakım markası yalnızca üç cilt bakım ürününü üretmekte: biri temizlik, biri kuru cilt bakımı ve diğeri yağlı cilt bakımı için. Her biri %100 aktif ve %100 doğal olan en fazla beş bileşen içerir ve bu hiper-düzenlenmiş seriyi mevcut en nazik ve en etkili cilt bakım rutinlerinden biri haline getirir.

A4

Eva Steinmeyer’in büyük büyükannesi, aile ve komşular için bitkisel kremleri karıştırmasıyla başlayan serüven. 21. yüzyılda bir gün, Steinmeyer eski tarif kitabını keşfetmesiyle yeniden başladı, ve eski bilgileri yeni uygulamalarla karıştırmak için formülleri modernize etmeye başladı. A4 serisi, Yüz ve Vücut için Altın Yağ gibi yaşlanma karşıtı ürünlere odaklanır.

mawiLove

Eski model olan Béatrice Wenker’ın kendi cilt bakım serisi olan mawiLove’un üç ürünü vardır, tüm serumlar tetrapeptidleri güçlendirmeye, yorgun cildi onarmaya ve sıkılaştırmaya yöneliktir.

Alman Makyaj Ürünleri Markaları

Und Gretel

Organik ürünleri seviyor musunuz?, hayvanlara ve çevreye önem veriyor musunuz? bunları ıspatlamak için illaki yüzünüze keten veya kil sürmeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Und Gretel’in kurucusu Christina Roth, sentetik koruyucular kullanmadan yoğun renk sunmanın bir yolunu bulmaya kararlıydı ve buldu. Und Gretel makyajı avokado yağı, papatya özü, adaçayı, mineral pigmentler ve mumlar gibi doğal bileşenlerden oluşur.

Art Deco

Alman makyaj ürünleri markası

Genel olarak Almanya’nın popüler eczane dışı kozmetik markası olarak kabul edilen Art Deco, buradaki çoğu orta sınıf kadının tercihidir.

essence

Türkiye satışı da bulunan Alman kozmetik markaları arasındadır.

Ruj Markaları hakkında daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa yazımızı tavsiye ediyoruz. En iyi RuJ Markaları

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.