Alman Kalem Markaları 2021

Alman kalem markaları

Bugün piyasadaki Alman kalem üreticileri, Alman kalitesi ve işçiliğinin tarihi ve beklenen performansını yerine getirme konusunda benzersiz bir ayrıcalığa sahiptir. Üretilen her Alman ürünü, tüketicinin yüksek kaliteli, iyi tasarlanmış lüks bir ürün alacağını garanti ediyor. Alman kalem markaları Pelikan, Diplomat ve Kaweco müşterilerini hayal kırıklığına uğratmıyor.

Alman Kalem Devi : Pelikan

Pelikan Pen Company, 1838’de Almanya’nın Hannover kentinde kuruldu. Ünlü Alman mühendisliği, çocuk kaleminden sınırlı sayıda Pelikan dolma kalemine kadar her Pelikan kaleminde kendini gösteriyor. 170 yılı aşkın bir süre sonra bile Pelikan, dünya çapında kullanılan ve saygı duyulan olağanüstü yazı gereçleri üretme sanatını mükemmelleştirdi. Pelikan Souverän kalem serisi, bugün piyasadaki en tanınmış kalemlerden biridir.

Pelikan kalemlerinin çoğu 3 yıl garantilidir. Special Edition ve sınırlı sürümler ömür boyu garanti ile gelir. Garanti bilgileri her Pelikan kalemi ile birlikte verilmektedir. Pelikan ayrıca garanti kapsamında satın alma tarihinden sonraki ilk 30 gün içinde ücretsiz uç değiştirme programı sunmaktadır.

Yüz yıllık dev : Diplomat

Diplomat Pen Company, ürünlerini 1922’den beri üreten Alman merkezli bir kalem şirketidir. Her Diplomat Pen’de Alman geleneği ve tasarımı kendini gösterir.

Olağanüstü teknik bilgi ve kaliteli malzemelerin birleşimi Diplomat’ı harika bir Alman kalem markası yapan şeydir. Her kalem el ile üretilir ve test edilir çünkü hiçbir makine tutkulu bir zanaatkarın uzmanlığının ve rehberliğinin yerini alamaz. Diplomat Traveller çelik dolma kalem uygun fiyatıyla ayrıcalıklı bir kaleme sahip olmanızı sağlıyor

Diplomat Aero, güzel görünümüyle sizi anında etkiler. Siyah mat alüminyum namlu, kalemin ortasından her iki uçtaki tunç kapaklara doğru sivrilen yuvarlak oluklara sahiptir. Saten tunç görünümü, uzun, düz klipsin yanı sıra tutma bölümünde de devam ediyor.

Tarihi Alman Kalem Markası : Kaweco

1883’te Nürnburg’da kurulan tarihi bir Alman kalem markası. 1930’larda askerler, subaylar ve diğerleri için yaratılan ve ticari olmayan profesyonellerin gömleklerinde güzel bir kalem taşımasını sağlayan Kaweco klasik kalem tasarımı bugün esasen değişmedi. Bu kaleme sahip olduğunuzda bir tarihe de sahip olacaksınız.

LAMY

Lamy 1930 yılında Almanya’nın Heidelberg kentinde C. Josef Lamy tarafından kurulmuştur ve halen bağımsız bir aile şirketidir. Lamy, kuruluşunun ilk yılında eşi benzeri olmayan Lamy 27 dolma kalem serisini yarattı. 1966’da Lamy, Lamy 2000 kaleminde kullanılan Lamy Design adlı kendine özgü bir ürün formatı geliştirdi.

Lamy bugün yılda 6 milyondan fazla yazı gereçleri üreterek onları Alman marka kalemlerin lideri ve dünya çapında seçkin bir marka haline getiriyor.

Lamy markası, para için en iyi değeri yaratmak için en kaliteli malzemeleri, teknolojiyi ve geleneksel yöntemleri kullanır. Lamy tasarımı, en iyi Alman geleneklerini ve mühendisliğini bünyesinde barındırır. Her kalem, Bauhaus’un işlevsel tasarım ilkesini kullanır, form işlevi izler. Bu basit ilke, Alman kalem markasını benzersiz stil ikonları haline getirir.

LAMY imporium – Lamy’nin olağanüstü yazı gereçleri ailesi. Bu büyüleyici ürün yelpazesi, işlevsel tasarım, sağlam yapı ve altın, platin ve titanyum da dahil olmak üzere birinci sınıf malzemelerin heyecan verici bir kombinasyonunu sunar ve tümü çeşitli tasarımlarda en yüksek kalitede PVD kaplamalar ve galvanizleme kullanılarak güzel bir şekilde tamamlanmıştır. Bu kombinasyon, seriye kusursuz görünümünü verir ve yazarken lüks bir his verir.

Waldmann

Waldmann kalem ve yazı gereçleri üretimi, 100 yılı aşkın bir süre önce 1918’de kuruldu. Merkezi mücevher metropolü Pforzheim’da. Kurucu Adolf Waldmann, yazı gereçlerinde altın ve gümüşten dekoratif metal levhalar kullandı ve bölgede kalifiye işçiler ile çalışma imkanı buldu. İkinci Dünya Savaşı sırasında Waldmann fabrikası yıkıldı ve şirket daha sonra hızla yeniden inşa edildi.

Waldman bugün hala ürünlerinin %100’ünü Almanya’da üretmektedir ve “Made in Germany” markasını gururla taşımaktadır. Waldmann yazı gereçlerini üretmek için bugün hala eski geleneksel teknikler kullanılmaktadır. Waldmann koleksiyonunun tamamı 925 som gümüş kullanılarak üretilmiştir.

Waldmann Manager Dolma Kalem, Astarlı Som Gümüş, 18 Ayar Altın Uç

Online Dolma Kalem

Online kalem şirketi 1991 yılında Alexandra ve Thomas Batsch tarafından Almanya’da “ONLINE Schreibgeräte” olarak kuruldu. O zamanlar çevrimiçi terimi, internet nedeniyle bugün sahip olduğu anlama sahip değildi. Güncelliği çağrıştırmak ve yazıya bir gönderme yapmak için Online adını seçtiler.

otto hutt

İlk olarak 1920 yılında Karl Hutt tarafından kurulan Otto Hutt şirketi nesilden nesile aktarılmıştır. Karl’ın oğlu Otto, kendi adını taşıyan şirketi yönetiyordu. Bauhaus stili fikrini ürün gruplarına aktardılar; günlük kullanım için güzel, gümüş ürünler ve yazı gereçleri yaratmak. Bugün şirketin olağanüstü işçiliği ve teknik hassasiyeti, dünya çapında bilinen mükemmel ürünlerin temelini oluşturmaktadır.

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.