Alman İlaç Firmaları 2022

Alman ilaç firmaları

Almanya, dünyanın en büyük ilaç pazarlarından birine ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’daki en iyi ilaç firmaları listesini arıyorsanız, en iyi yerdesiniz. Büyük, orta ölçekliden küçük ölçekli Alman şirketlerinden oluşan bir liste hazırladık. . İşte Alman İlaç Firmaları

En büyük Alman ilaç şirketi Bayer’dir, Bayer Grubu kimya endüstrisinin diğer alanlarında da faaliyet göstermektedir. Sonraki sırada Fresenius Grubunun bir parçası olan Boehringer Ingelheim, Merck KGaA ve Fresenius Kabi var.

Sayfa İçeriği

Novartis Pharma GmbH

Novartis Pharma GmbH. Metabolik hastalıkları, onkolojiyi, solunum hastalıklarını, bulaşıcı hastalıkları ve daha birçok alanı tedavi etmek için farmasötik ilaçlar, reçeteli ve tescilli ilaçlar üretmeye ve geliştirmeye odaklanmıştır. Şirket, her hastanın daha uzun ve daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Novartis Germany, Swiss Novartis Group’un Almanya’daki yan kuruluşudur. İkincisi, 1996 yılında Basel merkezli kimyasal ve ilaç grupları Ciba-Geigy AG ve Sandoz AG’nin birleşmesinden kuruldu. Kimyasallar işi daha sonra büyük ölçüde bölünürken, ilaç işi genişletildi. Diğer şeylerin yanı sıra, BASF’nin tüm jenerik ilaçlar bölümü 2000 yılında devralındı. Novartis, jenerik ilaçlar, oftalmoloji, reçetesiz satılan ilaçlar, aşılar ve teşhis alanlarında ürünler üretiyor.

Boehringer Ingelheim

C.H. Boehringer Sohn AG & Ko. KG, 1885 yılında Albert Boehringer tarafından Ingelhim am Rhein Almanya’da kurulan Boehringer Ingelheim GmbH’nin ana şirketidir. İki iş bölümü vardır: insan ilaçları ve hayvan sağlığı.

Boehringer Ingelheim, dünyanın en büyük beşinci antidiyabetik ilaç şirketidir. 2018 mali yılında şirketin diyabet ilaçları geliri 3,37 milyar ABD doları olmuştur. Boehringer Ingelheim’ın 2018 mali yılında 1 milyar ABD dolarından fazla geliri olan önemli antidiyabetik ürünlerinden bazıları Jardiance ve Trajenta idi.

Boehringer, 1885’ten beri Ingelheim’da faaliyet göstermektedir. Aile şirketi, Almanya’nın önde gelen araştırma tabanlı ilaç üreticisidir. Boehringer çok çeşitli ilaçlar üretmektedir: reçeteli ilaçlar, ve hayvan sağlığı ürünleri. Endüstriyel müşteri işinde biyofarmasötikler, farmasötik üretim ve farmasötik kimyasallar önemli iş alanlarıdır. Şirket yaklaşık 51.000 kişiyi istihdam etmektedir.

Merck

Yaygın olarak Merck olarak bilinen Merck Group, merkezi Darmstadt’ta bulunan ve yaklaşık 57.000 çalışanı olan ve 66 ülkede faaliyet gösteren bir Alman çok uluslu bilim ve teknoloji şirketidir. Grupta yaklaşık 250 şirket bulunmaktadır; ana şirket Almanya’daki Merck KGaA’dır.

Biontech

BioNTech SE, hastalıkların tedavisine yönelik hastaya özel yaklaşımlar için aktif immünoterapiler geliştiren ve üreten Mainz merkezli bir Alman biyoteknoloji şirketidir.

Bayer

Bayer AG, çok uluslu bir Alman ilaç ve yaşam bilimleri şirketidir ve dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden biridir. Genel merkezi Leverkusen’de bulunan Bayer’in iş alanları arasında ilaç; tüketici sağlık ürünleri, tarım kimyasalları, tohumlar ve biyoteknoloji ürünleri. Alman ilaç firmaları arasında en büyük olanıdır.

CureVac

CureVac N.V., mRNA’ya dayalı tedaviler geliştiren bir Alman biyofarmasötik şirketidir. Yasal olarak Hollanda’da ikamet eden ve merkezi Tübingen, Almanya’da bulunan şirket, 2000 yılında Ingmar Hoerr, Steve Pascolo, Florian von der tarafından kurulmuştur.

Evotec

Evotec SE, merkezi Hamburg, Almanya’da bulunan halka açık bir ilaç keşif ve geliştirme şirketidir. Şirket, büyük ölçüde ilaç ve biyoteknoloji şirketleri, akademik kurumlar, hasta savunuculuk grupları ve risk sermayedarları ile dış ittifaklar yoluyla küresel olarak faaliyet göstermektedir.

Paion

PAION’un misyonu, hastalara, doktorlara ve sağlık alanındaki diğer paydaşlara fayda sağlamak için pazara yeni ürünler getirerek anestezi ve kritik bakım alanlarında lider bir özel ilaç şirketi olmaktır.

PharmaLex

PharmaLex dünyanın en büyük uyumluluk ve farmakovijilans, geliştirme danışmanlığı, epidemiyoloji ve risk yönetimi, kalite yönetimi ve düzenleyici işler sağlayıcı bir ilaç şirketidir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.