Alman Dürbün Markaları

Alman Dürbün Markaları

Marka bilincine sahip biriyseniz, ihtiyaçlarınıza uygun dürbünleri seçmeniz zor olabilir. Her markanın kendine has özellikleri vardır ve kalite ve fiyat her markaya göre değişiklik gösterebilir. Alman Dürbün markaları na bağlı kalmak istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Almanya, dünyanın en iyi dürbün üreticilerinden biri olarak biliniyor. Çağlar boyunca mükemmel optik performans sunan bazı Alman dürbünleri, piyasadaki en iyi dürbünlerdir.

Avcılık, gözetleme(ront :D), kuş gözlemciliği, gezi ve diğer uygulamalardan, Alman markaları hepsini kapsıyor. Bu makale, En İyi Alman Dürbün Markaları hakkında fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda, güvenilir dürbünlerin kısa listeye alınmasında işinizi kolaylaştırmak için Alman dürbünlerinin artıları ve eksileri ile ilgili incelemelerini de içerir.

En İyi Alman Yapımı Dürbün Markaları

  1. Steiner Optics

Steiner, Almanya’da 1947’den beri piyasada olan ünlü markalardan biridir. Şirket, askeri personel için büyük fayda sağlayacak optik ürünler üretme hedefini gerçekleştirmek için ilk olarak bir atölye ile işe başlayan Karl Steiner tarafından kurulmuştur. Daha sonra kendine has fikirlerini 50 çalışanı olan bir girişime dönüştürmüştür. Bugün Steiner, üstün kaliteli optikler için güvenebileceğiniz lider bir marka haline geldi.

Steiner, dürbünü hafif ve sağlam yapan yüksek teknolojili Makrolon polikarbonat gövdeli dürbün geliştiren ilk şirketti.r Almanya’nın askeri örgütü olan Alman Bundeswehr için 1967’de üretilen bu, Steiner için ilk kilometre taşıydı, ancak rekor devam etti. 1973’te Steiner, lenslerin iç buğulanmasını önlemek için dürbünlerde nitrojen doldurma kavramını ilk kez tanıttı. Aynı zamanda, dünyanın ilk yerleşik pusulalı dürbünleri ile toz ve suya dayanıklı nano koruma lensli ilk dürbünlerin de üreticisidir. Yenilikçi ve benzersiz işlevleriyle Steiner sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Steiner 7×50 Deniz Dürbünü

Steiner Deniz Dürbünleri, Porro prizma tasarımına sahip gelişmiş çok kaplamalı lenslerden oluşur. Bu, zayıf aydınlatma koşullarında bile yüksek kontrast ve ayrıntılı görüntü oluşturmak için ışık iletimini geliştirir. Spor-otomatik odaklama sistemi ile tek seferde 20 metreden sonsuza kadar her şeye odaklanabilirsiniz.

Denizciler, kayıkçılar ve denizcilik kullanımları için tasarlanan Steiner Deniz Dürbünlerinin tamamı su geçirmez, uzun ömürlü kauçuk zırha sahiptir. NBR kauçuk muhafaza darbeyi emer ve rahat tutuş için kaymaz pedler ve çıkıntılarla tasarlanmıştır. Bu dürbünler, lenslerin dahili buğulanmasını önlemek için nitrojenle temizlenir. Büyütme gücü 7x ve 50 mm açıklık kristal netliğinde görüntüler oluşturacak kadar geniş. Paket, taşıma çantası, boyun askısı ve ömür boyu miras garantisi ile birlikte gelir.

Artıları: Mükemmel Optik, Ömür Boyu Garanti, Aşırı Hava Koşullarına Dayanlıklılık

Eksileri: Düşük Görüş Alanı, Zayıf Işık Görüşü

Steiner Predator AF Dürbün

Steiner Predator AF Dürbünleri, gölgelerde ve yapraklarda saklanan nesneleri görmeye yardımcı olan Renk Ayarlı İletim (CAT) teknolojisine sahiptir. Gelişmiş odak sistemi, yeniden odaklanmaya gerek kalmadan nesneleri 20 yardadan sonsuza kadar odaklamanıza olanak tanır.

Özellikle avcılık ve spor için ergonomik olarak tasarlanan bu dürbünler hafif ve kompakttır. Bombaya dayanıklı Makrolon polikarbonat gövdesi ve açık köprü tasarımı, kaymaz bir tutuş sağlar ve bu dürbünleri su geçirmez hale getirir.

Avcılık için en iyi dürbün olarak ödüllendirilen yırtıcı AF serisi, 10×42 ve 8×32 güçlerinde mevcuttur.

Artıları: 3D Derinlik ve Detay, Son Derece Hafif ve Kompakt, Su Geçirmez

Eksileri: Odak Yeterince İyi Değil

2. Zeiss

Zeiss şirketi 1846’da Carl Zeiss tarafından kuruldu. İlk başta Almanya’nın Jena kentinde bir optik atölyesi açtı ve mikroskop ve diğer optik aletlerin üretimi için çalışanları eğitti. 1872’de fizikçi Ernst Abbe, Carl Zeiss’e katıldı ve birlikte daha kaliteli mikroskoplar ürettiler. 1890’lardan bu yana, vizyonları ve fikirleri diğer optik aletlerin imalatına özellikle dürbün imalatına yoğunlaştırdı.

Birinci dünya savaşından sonra şirket, askeri amaçlı dürbün ve telemetre üretti. Şirket, 1. ve 2. dünya savaşlarından büyük ölçüde etkilenmiş olsa da, Zeiss adını küresel pazardaki en iyi markalardan biri olarak korumayı başardı. Bugün Zeiss, alt birimlerini Almanya, ABD ve Çin’deki büyük üretim tesisleriyle üretime devam ediyor.

Zeiss Victory HT Binoculars

Yüksek geçirgenliğe sahip SCHOTT lenslere sahip Zeiss Victory HT Dürbünleri, düşük ışıkta ışık iletimini optimize eder. Bu dürbünler, aydınlatma koşullarından bağımsız olarak yüksek çözünürlük, yüksek kontrast ve net görüntüler sunar. Bu dürbünler, alacakaranlıkta bile maksimum parlaklığı garanti eden lenslerinin çoklu katmanlarında gelişmiş Zeiss T* kaplamaya sahiptir.

Artıları: %95 Işık Geçirgenliği, Alacakaranlıkta Bile Yüksek Performans, Kolay Odaklama

Eksileri: Pahalı Fiyat

Zeiss Terra ED Binoculars

Zeiss Terra ED Dürbün, parlamayı ve renk bozulmasını azaltan SCHOTT ekstra düşük dağılımlı camlardan oluşur. Schmidt-Pechan çatı prizma sistemi, yüksek çözünürlüklü jilet keskinliğinde görüntüler oluşturmaya yardımcı olur. Geniş odak tekerleğine ulaşmak kolaydır ve pürüzsüz odaklama sağlar.

Artıları: Kromatik Sapması Düşük, Hidrofobik Lensler, Hafif

Eksileri: FOV kenarında daha az keskin görüş

3. Lecia

Leica’nın tarihi, 1849’da Carl Kellnar tarafından Optik Enstitüsü’nün kurulmasıyla başlar. Ölümünden kısa bir süre sonra, Ernst Leitz 1865’te enstitüye katılır. Bu süre zarfında enstitü, esas olarak teleskop, mikroskop ve gözlük üretmeye odaklanmıştır. Leica, 1907’de ilk eski prizma dürbünlerini üretti ve o zamandan beri şirket, dayanıklı ve mükemmel optik kalitede dürbünler üretiyor. Ernst Leitz II’nin (Ernst Leitz’in oğlu) avlanma tutkusu onu özel av dürbünleri üretmeye yöneltti.

Bugün 20 çalışanlı bir enstitü olarak yola çıkan Leica, dürbün ve kamera üreten çok uluslu bir Alman dürbün markası dır. Merkezi Almanya’nın Wetzlar kentinde olmasına rağmen, imalat New York, Portekiz vb. dahil olmak üzere birçok alt birimde yapılmaktadır.

4. MINOX

MINOX, 1936’dan beri güvenilir ve üstün kaliteli optikler sunan önde gelen Alman dürbün markalardan biridir. Kurucu Baltık Alman Walter Zapp, minyatür kameralar geliştirmekle uzmanlaştı. Ancak MINOX, II. Dünya Savaşı’ndan sonra ün kazanmaya başladı ve bundan sonra casus kameraların ticari üretimi başladı.

MINOX, kameraların en çok satanı olduktan sonra 2000 yılında dürbün, tüfek dürbünü ve gece görüş cihazları gibi diğer ürünleri üretmeye odaklandı. Bugün dürbün bu markanın önemli ürünleridir. MINOX, kaliteli dürbün yapımındaki katkılarından dolayı birkaç kez ödüllendirildi. Genel merkezi, tüm MINOX ürünlerinin tasarlanıp monte edildiği Almanya’nın Wetzlar şehrinde bulunmaktadır.

Artıları: Hafif, Çok yönlü, Tripod monte edilebilir, Tutması kolay

Eksileri: Çok fazla plastik malzeme kullanılmış

5. German Precision Optics ( GPO)

German Precision Optics’in merkezi, ürün mühendisliğinin, testlerinin ve geliştirmelerinin yapıldığı Almanya’nın Münih kentinde bulunmaktadır. GPO’nun diğer birimi ABD, Virginia’dadır. GPO, birinci sınıf ve mükemmel kalitede dürbünleri çok makul bir fiyata üretmek amacıyla kurulmuştur.

GPO, diğer büyük markaların önceki sahipleri ve pazarda oldukça yer edinmiş kişiler tarafından 2015 yılında kurulmuştur. Bu nedenle, GPO, son kullanıcılar için tam olarak ihtiyaç duyulan özellikleri içeren dürbün, tüfek dürbünleri ve telemetre gibi birinci sınıf ürünler üretmeye kendini adamıştır.

Passion ED ve Passion HD Dürbünleri, GPO markası arasında en ünlüsüdür.

6. Eschenbach Optik

Eschenbach Optik’in tarihi, Josef Eschenbach’ın 1913’te Almanya’nın Nürnberg kentinde toptan optik ürünleri işini kaydettirmesiyle başladı. Ölümünden sonra oğlu Rudolph Eschenbach işi üstlendi ve optik aletlerin üretimine başladı. Ürünler pazar kazanmaya başlayınca, ürünlerin global pazarlanması için Eschenbach Optik of America, Inc’i kurdu.

Eschenbach, 1970’ler ve 1980’lerde enjeksiyon kalıplı asferik lensleri kullanan ilk markaydı. Işıklı büyüteç ve aplanatik lens tasarımı gibi konseptler de bu markanın öncülüğünü yaptı. Geleneksel değerleri modern yeniliklerle birleştiren Eschenbach Optik, optik hassasiyet söz konusu olduğunda güvenilir bir markadır.

Eschenbach Arena D+ 10×50

Bu dürbünler, kristal netliğinde ve keskin görüntüleri garanti eden bir BAK-4 çatı prizmasına sahiptir. Tamamen çok kaplamalı lensler, lensler için yansıma önleyici bir yüzey sağlar. Döner vizör yuvalarına sahip geri çekilebilir göz mercekleri, gözlüklü veya gözlüksüz kişiler için daha uzun süre göz rahatlığı sağlar.

Prizmalar ayrıca gözlerinizi zararlı UV radyasyonlarından koruyan gümüş rengindedir. Bu ayrıca ayrıntılı bir görünüm oluşturmak için ışık iletimini %4 artırır. Merkezi odak düğmesi, sağ göz diyoptri kilitleme ile görünümün hassas bir şekilde odaklanmasına yardımcı olur.

Artıları: Göz yorgunluğunu giderir, UV ışınlarından korur, Düşük ışık ortamında iyi görüntü

Eksileri: Görüş alanı yeterince iyi değil, Her iki göz merceğinden gelen görüntülerin uyuşmasında problem

3 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.