Alman Çikolata Markaları

Alman çikolata markaları

En iyi Alman çikolata markaları nı mı merak ediyorsunuz? O halde kesinlikle doğru yerdesiniz çünkü bu rehber Almanya’da üretilen en iyi bilinen ve en lezzetli çikolataları içeriyor!

Büyük olasılıkla bu listedeki bazı markalara aşinasınız ve diğerleri sizi gerçekten şaşırtabilir. Her halükarda, en iyi Alman çikolata markalarını öğrenmek için okumaya devam edin .

Sayfa İçeriği

Alman Çikolatalarını Özel Yapan Nedir?

Almanların çikolata yapımındaki yenilikçi yaklaşımı ve sadece en kaliteli malzemeleri kullanma prensibleri sayesinde dünya çapında kabul gören Alman çikolatası kavramı ortaya çıktı.

İtalya ve Belçika ile birlikte Avrupa’da çikolata üreten ilk üç ülkeden biri olan Almanya ünlü markalarıyla gurmeleri etkilemeye devam ediyor.

Alman Çikolata Markaları

Almanya’dan gelen tüm bu çikolatalar Amazon’da da mevcut, bu yüzden bunları almak için Almanya’ya kadar seyahat etmeye gerek yok!

Ritter Sport

En iyi Alman çikolata markası : Ritter Sport

Alman çikolata markaları arasında en bilinen çikolata Ritter Sport. Klasik sütlü çikolatadan, yoğurt aromalı barlara kadar çok çeşitli ürün yelpazesine sahiptir. 100 yılı aşkın bir süredir çikolata üretmektedirler. Merkezi Waldenbuch’ta bulunan Ritter Sport, Almanya’da bilinen bir isimdir.

Alman Çikolata Markaları : Ritter Sport

Bir çikolata markası olarak Ritter Sport, 1912 yılında Clara Ritter tarafından kuruldu ve o zamandan beri bir aile şirketi olarak kaldılar.

Türkiye’de bazı online pazaryerinde ve birkaç websitesinde satışı bulunmaktadır. 100g lık paket fiyatı 35 TL civarıdır.

Merci

Merci

Almanya’dan gelen akrabalarınız yanlarında getirdiği bir numaraları çikolata markası. Merci bir Fransız kelimesi olmasına karşın Alman çikolata markası olması garibinize gittiyse, Almanca çocuk anlamına gelen Kinder’in bir İtalyan markası olması da garibinize gidecektir.

Merci, şu anda Moser-Roth çikolatalarının sahibi olan aynı marka olan Storck‘a aittir. Almanya’da üretilmekte ve Almanya’nın her yerinde ve diğer 70 ülkede süpermarketlerde satılmaktadır. Çikolatalar tek tek paketlenir ve bir kutuda 16 farklı çikolata bulunur. Türkiye’de bu çikolatayı Migros’ta bulabilirsiniz. 250g lık paketi 80 tl dir.

Rübezahl

Rubezahl Alman Çikolatası

1949 yılında Çek Cumhuriyeti ve Silezya’dan gelen Josef Cersovsky tarafından kurulmuştur.

En ünlü ürünleri, her yıl 100 milyondan fazla üretilen ve 50’den fazla ülkeye ihraç edilen Friedel marka Noel Baba ve Paskalya Tavşanlarının çikolata figürleridir. Kalıplanmış figür çikolatada uzmanlaşmıştır. Firmanın Sun Rice, Friedel, Gubor, Chocri, Eichetti ve Locking çikolata markaları bulunmaktadır.

Moser Roth,

Alman Moser Roth

Şimdilerde Storck Chocolate bünyesi altında olsa da 1841 yılına dayanan bir tarihe sahip Alman Çikolata Markasıdır. Moser Roth, birinci sınıf kalitesi ve eşsiz tadı nedeniyle Almanya’daki Aldi’nin lüks çikolata markasıdır ve hatta 2007’de Alman Tarım Derneği’nden ödül almıştır.

Milka

Alman Çikolata Markası : Milka

Milka çikolataları Avrupa’da yaygın olarak bulunur ve en çok meşhur mor ambalajlarıyla bilinirler. Marka İsviçre menşeli olmasına rağmen, çikolatalar 100 yıldan fazla bir süredir ağırlıklı olarak Almanya’da üretiliyor. Bu sebepten dolayı Milka’yı Alman çikolatası olarak kabul etmek doğru olur.

Renkli ambalajların yanı sıra Milka çikolataları, lezzetli tadı ve uygun fiyatıyla da bilinir. Normal sütten çok daha lezzetli ve kokulu olan alp sütünden yapılırlar ve sütlü çikolatalarına imza lezzetlerini veren de budur. Ülkemizde erişebilirliği yüksek ve ürün yelpazesi geniştir.

Alpia

Alpia Fındıklı

Alpia Chocolate, birinci sınıf çikolata ve kaliteli malzemelerden yapılmış çok çeşitli çikolata tatları sunan bir Alman klasiğidir.

Alpia, ürün yelpazesinde ağırlıklı olarak sütlü çikolata bulunur. Çeşitli aromalarda çikolatalar, çıtır çikolatalı mısır gevrekleri, çikolata kaplı fındıklar ve çikolatalı pretzeller en beğenilen ürünleridir.

Hachez

Hachez çikolata çeşitleri

1890 yılında Almanya Bremen’de Joseph Emile Hachez tarafından kurulmuştur. O tarihten günümüze kadar bir aile şirketi olarak yönetilmiş ve çikolata üretiminde geleneksel yöntemlere bağlı kalınmıştır. Tek bir lokasyonda üretim yapmaları, tüm uzmanlığın tek bir yerde kontrol altına alınmasını sağlamış ve kalitenin herzaman aynı seviye kalmasını sağlamıştır.

Schogetten

Paylaşmayın sevenlerin çikolatası Schogetten

Schogetten çikolataları, Avrupa’da bulunan en popüler Alman çikolata markaları arasındadır. Önceden kesilmiş olarak satılmalarıyla ünlüdürler. Bu da çikolataları başkalarıyla paylaşmayı daha kolay ve biraz daha sıhhi hale getirir. Avrupa’nın her yerindeki süpermarketlerde bulunan uygun fiyatlı çikolatalardır ve tadı ve kalitesi biraz daha yaygın olan Milka markasına benzer.

Baur

Baur Almanya

Bauer Chocolat, yaratıcı bir iş konseptine sahip bir Alman çikolata üreticisidir.

Baur Chocolat, kaliteli çikolatadan yapılan lezzetli çikolatalara ek olarak, çikolatadan inanılmaz bir çeşitlilik ve miktar sunuyor. Uğur böcekleri, futbol topları, delikli çikolata figürleri bunlardan sadece birkaçı.

Niederegger

En iyi Alman Çikolata markaları Niederegger

Küçük Lübeck kasabasında Niederegger, enfes badem ezmesi çikolatalarıyla yıllar içinde ün kazanmıştır. İlk olarak 1806’da açılan Alman çikolata markası, Almanya’nın en lüks çikolatalarından biri haline geldi.

Niederegger’in çikolatalarının ve badem ezmesinin kalitesi, onu zamana meydan okumasını sağlamıştır. Bu çikolatalar o kadar kaliteli ki, bir zamanlar sadece Alman kraliyeti tarafından yenildi.

Almanya’daki diğer çikolatalardan biraz daha pahalı olabilirler, ancak fiyatına değer.

Reber

Mozartkugeln

1865 yılında Peter Reber tarafından kurulan Münih merkezli çikolata şirketi, saf mükemmelliğin enfes kreasyonlarıyla sayısız tatlı severin ilgisini çekiyor. Reber, Almanca’da “Mozart Topları” anlamına gelen lezzetli Mozartkugeln ile ünlüdür. Reber website

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.