Alman Bisiklet Markaları 2022

Alman bisiklet markaları

Günümüzde pek çok farklı türde bisiklet ve marka mevcut olduğundan, işe nereden başlayacağınız konusunda çekinceleriniz olabilir. İşte size en iyi başlangıç noktası: Alman bisiklet markaları.

ADLER

Almanca kartal anlamına gelen Adler 1900lü yıllardan beri faaliyetine devam eden Almanya‘nın köklü bisiklet üreticilerinden biridir.

Brennabor

Alman bisiklet markaları arasında yine köklü bir alman motorlu taşıt ve bisiklet üreticisi. Kendine has tasarımıyla diğerlerinden hemen ayırt edilebiliyor.

Canyon bikes

Doğrudan tüketiciye satış yapan Canyon, genellikle paranın karşılığını fazlasıyla veren bisikletler üretmesiyle tanınır. Canyon, bisikletin tüm alanlarını kapsayan bir yelpazeye sahiptir, dolayısıyla herkes için bir şeyler vardır.

Canyon, 1985 yılında Roman ve Franc Arnold kardeşler tarafından kurulmuştur. 1990’ların sonlarında marka, internet üzerinden bisiklet satarak, bisiklet mağazalarını ve aracıları ortadan kaldırarak doğrudan tüketiciye yönelik bir satış modeli benimsedi.

Kanyon, kapsamlı yol bisikletleri, dağ bisikletleri, hibrit bisikletler ve zamana karşı bisikletler, siklokros bisikletler ve arazi bisikletleri de dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi üretmektedir.

KALKHOFF

Kalkhoff, 1919’da Cloppenburg’da 16 yaşındaki Heinrich Kalkhoff tarafından kuruldu ve dünya çapında aktif bir bisiklet markasına genişledi. Derby Cycle 1988’de Kalkhoff’u devraldığından beri marka, bisikletleri ve her şeyden önce e-bisikletleriyle açık bir pazar lideri haline geldi. Başarının sırrı: İşlevsellikleri ve tasarımları ile ilham veren yenilikçi ürünler. Ya da oldukça basit bir şekilde her zaman ileride bir fikir!

Ülkemizde resmi kanaldan satışı olmamakla birlikte ikinci el satış sitelerinde rastlayabilirsiniz.

CUBE

Şirket, 1993 yılında babasının Almanya Waldershof’taki mobilya fabrikasında 50 m2’lik bir alanla başlayan Marcus Pürner tarafından kuruldu. Şirket, üretim alanını 55.000 m2’ye genişletmiştir ve tüm dünyada 60’tan fazla ülkeye satış yapmaktadır.

Mevcut ürün yelpazesi, çeşitli dağ bisikletleri, yol bisikletleri, kross bisikletler, triatlon bisikletleri, elektrikli bisikletler ve ayrıca trekking bisikletlerinden oluşmaktadır. Ergonomik olarak donatılmış kadın bisikletleri, çocuk bisikletleri, giyim ve aksesuarlar ürün gamını tamamlıyor. Cube bisiklet fiyatları

Kreidler

Kreidler, Ludwigsburg ve Stuttgart arasında Kornwestheim’de bulunan bir Alman küçük motosiklet ve moped üreticisiydi. Şirket 1903 yılında Anton Kreidler tarafından “Kreidlers Metall- und Drahtwerke” (Kreidlers metal ve tel fabrikası) olarak kuruldu ve 1951’de motosiklet üretmeye başladı. 1959’da Alman motosikletlerinin üçte biri Kreidler’di. 70’lerde Kreidler motor sporlarında çok büyük başarılar elde etti. Şu anda ise bisiklet ve elektrikli bisiklet üreterek yollarına devam ediyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.